آموزشگاه آرایشگری هنرسرا
پاکسازی پوست
آموزشگاه آرایشگری هنرسرا

آموزش آرایشگری حرفه ای و تخصصی در کلیه رشته های مختلف آرایش و مراقبت صورت، پوست، مو و ناخن در آموزشگاه آرایشگری هنرسرا
دریافت مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ایی ایران و گواهی معتبر از آموزشگاه

ارتباط با ما

اولاپلکس تراپی چیست و چگونه انجام می شود؟

فهرست محتوا
 • اولاپلكس تراپی چيست؟
 • انواع اولاپلكس کدامند؟
 • چگونه از اولاپلکس در رنگ مو استفاده کنیم؟
 • چگونه از اولاپلکس در پودر دکلره استفاده کنیم؟
 • روش های استفاده از اولاپلكس کدامند؟
 • اولاپلكس تراپی برای مو چه فوایدی دارد؟
 • دوام و ماندگاری اولاپلكس چقدر است؟
 • معايب یا عوارض اولاپلكس تراپی چیست؟

در مقاله “اولاپلکس تراپی چیست و چگونه انجام می شود؟” به تمامی سوالات فوق پاسخ خواهیم داد. آموزش آرایشگری یکی از آموزش های مهم برای کسب درآمد زایی است که می توانید با شرکت در دوره های آموزشگاه هنرسرا به صورت حرفه ایی به آن دست یابید. این روزه استفاد از اولاپلکس در رنگ کردن مو بسیار حائز اهمیت است با شرکت در کلاس دوره آموزش رنگ مو و مش می توانید این مهارت را به آسانی آموزش ببینید.

اولاپلكس تراپی چيست؟

اولاپلكس ماده جديد و شگفت ­آوری است كه برای محافظت موها در برابر آسيب­ ها مورد استفاده قرار مي گيرد. اين ماده برای اولين بار توسط دين كريستال کشف شد؛ متخصصان برای ساخت این ماده، مولكول ها و ساختارهايی به وجود آوردند كه امكان اتصال پيوندهای شكسته شده دي­سولفيد مو را فراهم كرده تا مقاومت مو را افزايش دهد، علاوه بر آن حتی توانستند با تركيباتی ضخامت مو را افزايش دهند و به درخشندگی آن بیافزایند.

بسیاری از بانوان با رنگ كردن­ و حرارت دادن متوالی مو باعث وارد شدن آسيب­ های زيادی به مو مي­ شوند كه ريشه مو را ضعيف کرده و باعث شكسته­ شدن پيوندشان خواهد شد. اولاپلكس تراپی نه تنها از وارد شدن آسيب جلوگيري مي ­كند بلكه آسيب­ های وارد شده را نیز از بين می برد. به اين نكته نيز توجه كنيد كه اولاپلكس نه تنها برای موهای آسيب ديده بلكه برای هر نوع مويی با هر بافتی مناسب مي ­باشد.

انواع اولاپلكس

اين ماده دارای ٥ نوع مي­ باشد كه دو شماره اول آن را در آرايشگاه و سه شماره ديگر آن در منزل مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع اولاپلکس

شماره ١ اولاپلكس (N1)

اين نوع olaplex در آرايشگاه ها مورد استفاده قرار می گيرد و با رنگ مو و دكلره مخلوط می شود و روی مو قرار می گیرد.

شماره ٢ اولاپلكس (N2)

نوع ديگر اين ماده هم در آرايشگاه استفاده مي­شود و تفاوت آن با اولاپلكس شماره ١ اين است كه پس از شستشوی دكلره آن را به مدت ٢٠ دقيقه روي موها مي­گذارید و سپس آبكشي خواهید کرد.

شماره ٣ اولاپلكس (N3)

اين نوع از اولاپلكس در خانه مورد استفاده قرار مي­گيرد . زمان استفاده از آن اين گونه است كه يك بار در هفته قبل از زدن شامپو استفاده شود. اين ماده را به اندازه ١ تا ٣ قاشق چای خوری به موهايتان بزنيد و آن ها را پی در پی شانه بزنيد و بگذاريد ١٠ تا ٣٠ دقيقه و يا يك شب تا صبح به همان حالت بماند.

شماره ٤ اولاپلكس (N4)

اين نوع از اولاپکس به صورت شامپو در دسترس همه قرار دارد و باعث تقويت و آبرساني مو مي­شود و اين محصول را نيز مي­توانيد تهيه و به راحتی در خانه استفاده كنيد.

شماره ٥ اولاپلكس (N5)

اين نوع از اولاپكس همانند شماره ٤ مي باشد با اين تفاوت كه نیاز به نرم كننده هم است؛ با زدن نرم كننده حداقل ٣ دقيقه صبر كنيد و سپس آبكشي كنيد. اين را هم نيز مي توانيد در خانه مورد استفاده قرار دهید.

موارد استفاده از اولاپلكس

از اولاپلكس برای ترميم موهای آسيب ديده استفاده مي شود. تعدادی از مواردی كه در آن اولاپلكس به كار می رود را در این قسمت معرفی خواهیم کرد:

 استفاده از اولاپلکس در رنگ مو

يكي از مواردي كه از اولاپلكس در آن استفاده مي شود رنگ مو است، به اين صورت كه ابتدا رنگ موی مورد نظر را با اكسيدان مخلوط كرده و به مدت ٥ دقيقه آن­ها را تركيب کنید؛ پس از آن به ازاي هر ١٠٠ميل رنگ، مقدار ٣/٧٥ ميلي ليتر از اولاپلكس شماره ١ را به مخلوط اضافه ­کنید و بعد از آن كه به خوبی هم زده شد، رنگ آماده است.

استفاده از اولاپلکس در پودر دكلره

استفاده ديگر اولاپلكس در پودرهای دكلره می­ باشد. اولاپلکس در پودر دكلره اين گونه استفاده می شود كه ابتدا پودر دكلره را با اكسيدان (٦٪؜ و ٩٪؜ و١٢٪؜) مخلوط کنید، پس از آن اولاپلكس شماره ١ را به اندازه ٧/٥ ميلي ليتر به تركيب اضافه نمایید و به خوبی هم بزنید.

به اين نكته نيز توجه كنيد كه ٧/٥ ميلي ليتر اولاپلكس فقط در ٣٠ گرم پودر دكلره فعال مي­شود و اگر براي شخصی ٦٠ گرم پودر دكلره نياز بود، بايد در دو ظرف جداگانه كه پودر دكلره هر كدام از آن ها برابر با ٣٠ گرم و اولاپلكس آن برابر با ٧/٥ ميلي ليتر است، مورد استفاده قرار دهيد.

پس از روشن شدن موها آن­ها را آبكشي کنید و به اصطلاح نم آن را بگیرید (١٥ تا ٢٠ درصد رطوبت موها باقي بماند ) سپس موها را به اولاپلكس شماره ٢ آغشته کرده و ١٥ تا ٢٠ دقيقه به خوبی ماساژ دهيد و پس از آن موها را با يك كلاه رنگ بپوشانید و از ١ تا ٢٢ ساعت صبر کنید و در آخر موها را آبكشي كرده و كاملا خشك نمایید و پس از آن رنگساژ مورد علاقه خود را روی موهایتان اعمال نمایید.

براي آن كه بهترین نتيجه را بگيريد، حتما مقدار مواد را با وزنه اندازه گيري كنيد و همچنين از اكسيدان اورجينال و باکیفیت استفاده نماييد.

استفاده از اولاپلکس در رنگ مو و دکلره

استفاده از اولاپلكس در كراتينه مو

اين باور اشتباه است كه برخی فكر می كنند كراتينه همانند اولاپلكس است؛ نه تنها شبيه هم نيستند بلكه اولاپلكس آسيب های ناشی از كراتينه را نيز از بين مي­برد و مقاومت مو را افزايش خواهد داد. بايستی قبل از كراتينه مو حتما از اولاپلكس استفاده نماييد زيرا به بدنه مو وارد شده و باعث تقويت آن می شود و همچنين موها را درخشان تر ميی كند و موجب بهبود نتیجه كراتينه نيز خواهد شد.

مقاله پیشنهادی : کراتینه مو چیست؟

استفاده صرفا جهت اولاپلكس تراپی

همان طور كه گفته شد از اولاپلكس به عنوان قوی ترين درمان پس از آسيب های ناشی از دكلره، براشينگ، رنگ مو و … ياد مي شود.

روش های استفاده از اولاپلكس

براي استفاده از اولاپلكس می توان از دو روش زير استفاده کرد.

روش اول:

در روش اول باید اين گونه عمل کرد كه به ازاي هر ١٥ گرم پودر دكلره، ٤ ميل اولاپلكس شماره ١ را به مخلوط دكلره و اكسيدان اضافه کنید و سپس عمل دكلره را انجام دهید؛ پس از گذشت مدتي مواد را از روي موها آبكشی نمایید و آن ها را به اولاپلكس شماره ٢ آغشته کنید و به خوبی ماساژ دهید و ١٥ دقيقه صبر کنید و بعد موها را شسته و خشك کنید. اولاپلكس نه تنها باعث مي شود افرادي كه موهايشان آسيب ديده با خيال راحت موهاي خود را رنگ كنند بلكه موجب ترميم آسيب هاي قبلی آن نيز خواهد شد.

روش دوم

در روش دوم قبل از هر كاری بايد ابتدا موها را شستشو دهید و با حوله خشك کنید، به اين نكته نيز توجه كنيد كه نبايد در اين مرحله از سشوار استفاده كنيد.

پس از آن مقدار ١٥ ميلی ليتر از اولاپلكس شماره ١ را با ٨٥ ميلی ليتر آب مقطر يا آب جوشانده سرد را در ظرف اسپری مانند مخلوط کرده و به موها اسپری نمایید و به مدت ١٠ دقيقه ماساژ دهید ، بعد از آن اولاپلكس شماره ٢ را به مقدار ٣٠ ميلی ليتر به موها اعمال کرده و به مدت ٢٠ دقيقه به خوبی ماساژ دهید و بعد كلاه رنگ را روي موها گذاشته و ١ تا ٢ ساعت صبر کنید و پس از آن در مرحله آخر موها را با شامپو شستشو داده و خشك کنید.

شستشوی مو بعد از اولاپلکس تراپی

فوايد اولاپلكس تراپی برای مو

 • اين ماده با نفوذ به بدنه مو باعث تقويت و بالا رفتن مقاومت آن مي­شود.
 • مو را در برابر آسيب ها محافظت کرده که با اين ويژگي شما مي­توانيد بدون دلهره موهايتان را دكلره و يا رنگ كنيد.
 • به لطافت مو کمک می­کند.
 • مي توانيد موي خود را به روشن ترين حالت ممكن دكلره در بياوريد و همچنين زمان نگهداری و ماندگاری آن را افزايش دهيد.

دوام و ماندگاری اولاپلكس

اولاپلكس با نفوذ به بدنه مو آن را مقاوم مي­كند و مقاومت آن دائمي مي باشد، البته تا زمانی كه كارهايي را انجام ندهيد كه موجب آسيب مجدد به بافت آن شود.

آيا اولاپلكس تراپی واقعا موثر است؟

با پرسش از افرادی كه از این ماده استفاده کرده اند و با توجه به ميزان رضايتمندی آن ها بايد گفت كه اولاپلكس تراپی برای افرادی كه موهای بسيار آسيب ديده  ای دارند و همچنين علاقه زيادی به رنگ مو دارند، بسيار مفيد است اما نبايد توقع معجزه از آن داشته باشيد ( زیرا كه تنها مقاومت مو را در برابر فرمولاسيون دكلره بالا مي برد ) بلكه بايد به سالن آرايشي مورد نظر خود رفته و از متخصصان آن بپرسيد كه آيا اولاپلكس مناسب موی است خیر؟ و بعد از آن بهترین تصمیم را بگیرید.

معايب استفاده از اولاپلكس

 • استفاده از اين ماده باعث كند شدن روند رنگ كردن مو مي شود.
 • برخي از افراد مي گويند كه با استفاده از روش اولاپلكس تراپی تفاوت خاصی در موهايشان مشاهده نكردند (اين مشكل را مي توانيد با مراجعه به سالن­ها آرايشی و پرسش از متخصصان رفع كنيد تا وقت و هزینه تان به هدر نرود.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on telegram
Share on pinterest
Share on pocket
Share on whatsapp