آموزشگاه آرایشگری هنرسرا
پاکسازی پوست
آموزشگاه آرایشگری هنرسرا

آموزش آرایشگری حرفه ای و تخصصی در کلیه رشته های مختلف آرایش و مراقبت صورت، پوست، مو و ناخن در آموزشگاه آرایشگری هنرسرا
دریافت مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ایی ایران و گواهی معتبر از آموزشگاه

ارتباط با ما

اشتباه آرایشی رایج در مراسم عروسی

فهرست محتوا
 • چگونه برای روز عروسی خود آماده شویم ؟
 • چه لباسی در آرایشگاه بپوشیم ؟
 • چگونه آرایشگر خود را انتخاب کنیم ؟
 • چگونه از پوست خود برای روز عروسی مراقبت کنیم ؟
 • چه مدل مویی برای عروس مناسب است ؟

اولين دغدغه ي هر عروس و دامادي براي مراسم عروسي خود انتخاب يك آرايشگاه با تجهيزات حرفه­ اي مي ­باشد؛ اين امر به قدري مهم است كه اگر درست مورد بررسي قرار نگيرد موجب نارضايتي آنان مي­ شود، زيرا انتخاب يك آرايشگاه با آرايشگر غيرحرفه ­اي موجب تلف­ شدن سرمايه و وقت شما شده و همچنين باعث مي ­شود يكي از مهم­ترين و زيباترين شب­ هاي زندگي شما كه باید در آن بدرخشيد و لذت ببرید، به يك خاطره بد تبدیل می­ شود و مرور آن شب نارضايتي شما را به يادتان می­ آورد و شما را آزرده خاطر خواهد کرد. اشتباه آرایشی در عروسی ممکن است یکی از بهترین شب های عروس را خراب کند.

انتخاب يك آرايشگاه يا آرايشگري غيرحرفه اي

شما مي­ توانيد با انجام چند راهكار خود را به زيباترين حالت ممكن آراسته كنيد؛ براي مثال اگر تاريخ عروسيتان مشخص شده هر چه زودتر به دنبال آرايشگاه مورد نظر خود باشيد و حتما بايد به نظرات ديگران گوش دهيد زیرا ممكن است به آن آرايشگاه رفته باشند و مدل ­هاي آن را ديده باشند و همچنين آوازه­ ي آرايشگرهاي باتجربه آن آرايشگاه را بشناسند. زماني كه آرايشگاه و آرايشگر خود را انتخاب كرديد، قبل از مراسم عروسي حتما يكبار به آن سالن آرايشي رفته و از نزديك كارشان را ببينيد و همچنين از آرايشگر انتخابي خود بپرسيد از چه موادي و چه ماركي استفاده مي­ كند تا قبل از مراسم روي پوستتان امتحان كنيد تا دچار حساسيت پوستي نشويد. يكي ديگر از مواردي كه بايد به آن توجه كرد اين است كه حتما آرايشگر خود را از مكان برگزاري جشن باخبر كنيد تا ميكاپ و مدل موي شما را متناسب با آن محيط فراهم كند و همچنين در انتخاب آرايشگر خود شخصيت آن را در نظر بگيريد زیرا اگر آدم خودرایی باشد به علاقه شما توجه­ اي نمي­ كند و كار خود را انجام مي­ دهد؛ اما اگر فردي آرام و مطيع باشد نسبت به علاقه شما بي­ تفاوت نيست و نتايج كارش مطابق سلیقه شما مي­ باشد که در نهايت رضايت و خشنودي تان را به همراه دارد. در آخر كه آرايشگاه و آرايشگر خود را انتخاب كرديد، حتما به مشاوره­ هاي آن سالن مراجعه كنيد تا مراقبت­ هاي لازم براي پوستتان را نسبت به آرايشتان بازگو كند تا روز عروسي دچار مشكلي نشويد.

آرایش عروس با رژ قرمز

در آرايش متعادل باشيد

متعادل سازي چهره امروزه به دليل وجود انواع لوازم آرايشي و تنوع آن­ها امري بسيار دشوار است و چيزي كه در اينجا حائز اهميت است چگونگي استفاده از رنگ ­ها و محصولات آرايشي است تا از يك ميكاپ جذاب و خيره كننده اي برخوردار باشيد.

٤ توازن اصلي در متعادل سازي آرايش صورت وجود دارد

 1. آرايش تیره چشم و متعادل سازي آن با آرايش لب تيره
 2. آرايش تیره چشم و متعادل سازي آن با آرايش لب ملايم
 3. آرايش ملایم چشم و متعادل سازي آن با آرايش لب تيره
 4. آرايش ملایم چشم و متعادل سازي آن با آرايش لب ملايم

اين چهار تركيب يك اصل كلي براي آرايش كردن مي ­باشد كه با رعايت آن مي ­توانيد در آرايش خود تعادل را ايجاد كنيد.

هر فردي مي داند كه با زياده روي در آرايش نه تنها چهره جذابي نخواهد داشت، بلكه باعث ايجاد مشكلات و حساسيت ­هاي پوستي مي­ شود و همچنين موجب از بين رفتن مقدار زيادي لوازم آرايشي خواهد شد. پس با رعايت چهار اصل گفته شده و استفاده به اندازه از لوازم ­آرايشي به داشتن صورتي زيبا و پوستي سالم کمک کنید.

باید ها و نباید های آرایش چشم عروس

مهم­ترين اجزاي صورت كه در واقع راه ارتباطي با ديگران است، چشم است كه آرايش آن نيز بسيار زياد اهميت دارد. داشتن آرايشي شيك و در عين­ حال ساده باعث مي­ شود كه شما در آن مراسم خاص باشيد. همچنین مي توانيد با استفاده از سايه­ ها، چروك­ ها و پيري اطراف چشم را از بين ببريد و به چشمانتان عمق دهيد.

استفاده از سايه­ هايي با رنگ غيرطبيعي

استفاده از سايه متناسب و همچنين رعايت اصول صحيح سايه­ زدن نیز باعث مي ­شود چشمان­تان جذاب تر ديده شود و عيب­ هاي آن­ ها پوشيده بماند.

اغلب زنان علاقه خاصي به سايه سبز زمردي دارند كه براي آرايش عروس اصلا مناسب نيست، شما مي ­توانيد با استفاده از يك سايه دودي چشمانتان را به قدري زيبا كنيد كه حتي با آن سايه ي سبز زمردي هم اينقدر جذاب نمي­ شد.

آرايش بيش از حد چشم عروس

شما زماني اجازه استفاده از سايه به رنگ مشكي داريد كه بخواهيد نوع خاصي از مدل هاي آرايشي را امتحان كنيد و گرنه غير از اين مورد فقط بايد ريملتان به رنگ مشكي باشد. براي جذاب­تر شدن چشم ­هايتان بهتر است از سايه ­اي استفاده كنيد كه با پوست شما در تناسب باشد زيرا اين عمل باعث مي شود آرايش چشم­تان سبك تر به نظر برسد و شادابي چشم شما حفظ شود.

از ريمل ضد آب استفاده كنيد

یکی از اشتباه آرایشی در عروسی استفاده نکردن از ریمل ضد آب است. قبل از توضيح درباره استفاده از ريمل ضدآب بايد اين را بازگو كنيم كه استفاده از اين محصول آرايشي موجب درشت تر نشان دادن چشم ­ها و همچنين بلند شدن مژه هايتان مي­ شود. حال براي چه از ريمل ضد ­آب استفاده كنيم؟ زیرا ما در آن روز دفعات متعددي اشك مي­ ريزيم و يا به دليل فعاليت زياد عرق مي­ كنيم به همين دليل استفاده از يك ريمل ضدآب بسيار اهميت دارد.

پرهيز از رژهاي براق

براي مراسم عروسي به شما توصيه مي­ شود از يك رژلب مات استفاده كنيد و تا حد امكان از رژلب هاي كرم مانند و برق لب خودداري كنيد. به اين دليل كه به سرعت از روي لب تان پاك مي­ شوند و ماندگاري كمتري دارند . اگر موهايتان را شينيون باز درست كرده باشيد و رژلب كرم مانند زده باشيد، موهايتان روي لبتان مي چسبد اما اگر شينيون بسته روي موهاي خود انجام داده باشيد مي توانيد از كمي برق لب نيز استفاده كنيد.

عروس با آرایش تیره و دست گل

انتخاب کرم پودر برای روز عروسی

استفاده از يك فوندانسيون ضخيم

بسياري از خانم­ ها و آرايشگران بي­ تجربه فكر مي­ كنند كه يك فوندانسيون سنگين و ضخيم باعث مي­ شود تا شما در عكس­ هايتان زيباتر به نظر برسيد اما اين­طور نيست و نتيجه عكس خواهد داشت و همچنين باعث پيرتر نشان دادن صورتتان مي­ شود. در نتيجه از كرمي براي فوندانسيون استفاده كنيد كه سبك باشد و حالت طبيعي پوست شما را حفظ كند.

استفاده از كرم ­پودر سبك در آرايش عروس

استفاده از كرم­ پودر مي­ تواند براي زيباسازي چهره شما عالي باشد، اما زماني كه بخواهيد از آن به مقدار زياد استفاده كنيد، ممکن است چروك­ هاي كوچك را بزرگ­تر نشان دهد و فرم كلي را بد تركيب كند و حتي باعث مي­ شود كه چهره شما در عكس ها بيش از اندازه خشك و بی­روح نشان داده شود.

استفاده از رنگي نامناسب براي فوندانسيون

اين مرحله به قدري حائز اهميت است كه حتي اگر نياز باشد، چند رنگ را تركيب كرده و رنگ مناسب را ايجاد كنيد، بايد تنبلي را كنار گذاشته و اين كار را انجام دهيد، بايد رنگ فوندانسيون به گونه ­اي باشد كه پوست شما نه شبيه عروسك و نه شبيه نقاشي به نظر برسد. از چند ماه قبل از آرايش اصلي انواع فوندانسيون­ ها را امتحان كنيد تا فوندانسيون مناسب را پيدا كنيد .

نداشتن SPF در كرم­ پودر عروس

اغلب كرم­  پودرها داراي SPF مي ­باشند و برخلاف تصوري كه بين همگان وجود دارد اين كرم­ پودر به هيچ عنوان براي عروس مناسب نيست زیرا باعث می ­شود که پوست عروس بيشتر از آنچه كه هست روشن به نظر برسد و جلوه قشنگي در عكس ­ها نداشته باشد، پس حتما از كرم ­پودري استفاده كنيد كه داراي SPF نباشد.

انتخاب پنكك مناسب براي آرايش عروس

استفاده از يك پنكك مناسب براي عروس بسيار مهم است، درست است كه زدن پنكك باعث مات­شدن پوست مي­ شود اما استفاده از آن در نواحي نامناسب مانند زير چشم منجر به بروز مشكلاتي مي­شود كه از زيبايي شما مي ­كاهد؛ براي رفع اين مشكل تنها كافي است زيرچشم ها كم تر پودر بزنيد و يا كلا از پنكك در آن نواحي استفاده نكنيد.

هماهنگ نبودن رنگ آرايش صورت و بدن

معمولا ميكاپي كه روي صورت انجام مي­ شود باعث تغيير كمي در رنگ پوست شده كه آرايشگر بايد با آرايش بدن نيز اين تفاوت را از بين ببرد؛ زيرا اگر همان گونه رها شود، تفاوت رنگ پوست بدن و صورت منظره­اي زشتي را به نمايش مي­ گذارد كه اصلا مورد پسند و خوشايند كسي نيست.

آرايش روز عروسيتان را تست كنيد

در روز عروسيتان اين شما هستيد كه در مركز توجه همگان قرار داريد و هر مهماني كه حضور دارد درباره شما نظري خواهد داد، پس بايد در آن شب به قدري زيبا و جذاب باشيد كه ديگران شيفته شما شوند و نتوانند حتي يك ايراد كوچك بگيرند. زماني كه شما آرايشگاه و آرايشگر خود را انتخاب كرديد حتما چند بار نزد آن رفته و بخواهيد شما را آرايش كند زيرا با اين كار آرايشگر فرم صورتتان را شناخته و آرايشي متناسب با صورت شما و رنگ پوستتان براي روز عروسيتان آماده مي كند؛ به اصطلاح قِلِق صورت تان به دستش آمده و راحت تر عمل مي كند.

آرایش های صورت عروس

موقع تست آرايش كاملا آماده باشيد

همان­طور كه گفته شد بهتر است قبل از مراسم عروسي يكبار توسط آرايشگر خود ميكاپ شويد، براي اين­كار بايد نكاتي را رعايت كنيد تا در واقع حالتتان شبيه روز عروسي باشد. براي اين منظور حتما لباس سفيد بپوشيد زيرا باعث مي­ شود تناسب آرايشتان را با لباس سفيد مشاهده كنيد. حتما قبل از روز مراسم رنگ مو و رنگ ابرو خود را انتخاب كنيد به اين نكته نيز توجه كنيد كه حتما بايد رنگ مو و رنگ ابرويتان با يكديگر در تناسب باشد. در روز تست از موي مصنوعي به هيچ وجه استفاده نكنيد زيرا رنگ اين موها با رنگ مويي كه براي شما استفاده مي­ شود بسيار متفاوت است. در آن روز حتما مدل­ هاي آرايشي موردعلاقه خود را به آرايشگرتان نشان دهيد تا در آخر بتوانيد به يك نتيجه كلي برسید؛ پس از ميكاپ از خود در نورهاي مختلف عكس بگیرید تا بتوانيد خودتان را از چند جهت ببينيد و ايراد كار را بياييد .

عدم استفاده از اسپري فيكساتور آرايش

فيكساتور آرايشي در واقع كار تثبيت آرايش را انجام مي­ دهد . فيكساتورها به دو صورت عمل مي­ كنند تا آرايش شما مانند دقيقه هاي اول باقي بماند:

 1. ايجاد چسبندگي بر روي صورت شما
 2. به وجود آوردن حالتي كه موجب توقف فعاليت هاي پوستي مي­ شود.

براي آنكه بتوانيد هم رژلب و هم سايه چشم خود را تثبيت كنيد، بهتر است از فيكساتورهاي پودري استفاده كنيد.

عدم استفاده از اسپري­ هاي فيكساتورهاي آرايشي اشتباه بزرگي است زيرا بي ­ترديد تنها شخص مهم حاضر در مجلس شما هستيد همه شما را مي ­ببنند و در آغوش مي-كشند و همچنين شما در آن شب فعاليت زيادي خواهيد داشت، پس اگر از فيكساتور استفاده نكنيد حتي اگر از بهترين محصولات آرايشي استفاده كرده باشيد هم بعد از گذشت مدتي آرايش تان حالت اوليه خود را از دست داده و بد فرم مي ­شود؛ استفاده از فيكساتورهاي آرايشي باعث مي­ شود تا لايه­ اي روي آرايش شما قرار گيرد و مانع از به هم ريختگي آرايش تان شود.

مدل خودتان باشيد

اين مهم است كه شب عروسي شما يكي از اتفاقات مهم زندگيتان است و شما بايد در آن مراسم مانند يك پرنسس بدرخشيد، اما در آن مراسم حتما نبايد مطابق با مُد روز پيش برويد يا از مواردي در آرايش خود استفاده كنيد كه تا آن شب حتي يكبار امتحانشان نكرديد؛ براي مثال اگر هميشه از رژهايي با رنگ ملايم استفاده مي­ كرديد نيازي كه در آرايش عروسي خود حتما از رژهايي به رنگ تيره استفاده نماييد.

بهترين راه اين است كه ميكاپي انتخاب كنيد كه وابسته به زمان نباشد و حتي براي فرزندان و آيندگان شما جذاب باشد، در واقع اگر دنبال آرايش كلاسيك براي خود باشيد، مطمئن هستيد كه در هر زماني براي همگان و متناسب با هر سلیقه­ ای جذابيت خواهد داشت.

استفاده از اكليل عكستان را خراب مي­كند

در آرايش روز عروسيتان به هيچ وجه از اكليل در نواحي مختلف صورت خود استفاده نكنيد؛ زيرا باعث مي ­شود در عكس هاي شما نقاط كوچك عجيب ايجاد شود و حالت رنگين­ كمان به عكس ببخشد در نتيجه بايد براي حذف اين اثرات هزينه بيشتري پرداخت تا اين نقاط از عكس­ هاي شما حذف شود و علاوه بر اين اكليل عكاسي را براي عكاس شما نيز دشوار خواهد کرد.

درخشش قسمت هاي نادرست در آرايش عروس

معمولا برق زدن گونه­ ها براي همه­ ي افراد جذاب است و به نظرشان صورتشان را خاص ­تر مي­كند و همينطور هم هست اما اگر نواحي ديگر صورت مانند بيني و پيشاني بيش از اندازه بدرخشند، اين فكر را در ذهن ديگران تقويت مي­كند كه شما پوست چربي داريد يا از فيكساتورها استفاده نكرده ايد و اين امر باعث مي­ شود كه شما جلوه زيبايي حتي در عكس ­هايتان هم نداشته باشيد.

آرایش عروس

مراقبت از پوست قبل از عروسی

وكس كردن ابرو و صورت دقيقا يك روز قبل از آرايش عروس

همه آرايشگرهاي حرفه­ ای توصيه مي­ كنند كه وكس و انواع موم ها حداقل پنج روز قبل از آرايش اصلي انجام شود زيرا وكس باعث به وجود آمدن زخم­ هاي جزئي و كوچكي مي ­شود كه برای ترميم آن­ها چند روزي زمان نياز است. همچنين اگر وكس را يك روز قبل از آرايش عروسي خود انجام دهيد، ممكن است پوست شما حساسيتي از خود بروز دهد كه باعث ايجاد جوش­ هايي در صورت مي ­شود كه باعث مي­ شود آرايش شما در روز عروسي به اندازه­اي كه بايد، زيبا و خيره كننده نباشد.

عدم آماده سازي مناسب پوست

همان­طور كه گفته شد زماني كه آرايشگاه و آرايشگر خود را انتخاب كرديد، حتما از مشاورهاي آن سالن استفاده كنيد و بپرسيد كه براي نوع آرايشي كه انتخاب كرديد چه مراقبت­ هايي نياز است؛ آن مراقبت ­هايي كه مشاور به شما توصيه كرده را حتما قبل از آرايش عروس دنبال كنيد زيرا اگر پوست شما براي ميكاپ آماده نباشد، نمي توانيد انتظار يك آرايش فوق­ العاده و ايده­آل را روي صورت­تان داشته باشيد. استفاده از مرطوب كننده­ ها و كرم­ هاي بهداشتي مناسب و خوب مي ­تواند تضمين كند كه پوست شما براي آرايش اصلي آماده است.

تغيير رژيم مربوط به مراقبت از پوست

با توجه به گفته هاي پيشين اين آماده سازي پوست شماست كه باعث مي­ شود آرايش روي صورت­تان جذاب­ تر به ­نظر برسد؛ حال براي اين كه از پوست خود مراقبت كنيد بهتر است از محصولات آرايشي و بهداشتي مشخصي استفاده كنيد، زيرا تغيير برندها مي تواند نتيجه نامطلوبي روي پوست شما بر جاي گذارد. در آخر به اين نكته بسيار مهم توجه كنيد كه به هيچ وجه چند روز مانده تا عروسي صورت خود را لايه برداري نكنيد و همچنين از محصولاتي كه شناختي از آن­ها نداريد، استفاده نكنيد.

برنزه كردن پوست چند روز قبل از آرايش عروس

اگر دوست داريد كه در مراسم عروسيتان بدن خود را به طور كامل برنزه كنيد، بهتر است اين عمل را چند هفته قبل از آن روز و به صورت تدريجي در چند جلسه انجام دهيد؛ سعي كنيد آخرين جلسه دو روز قبل از آرايش اصلي انجام شود تا تازگي داشته باشد.

استفاده از برنزه كننده هاي متفاوت

استفاده از برنزه­كننده­ها بايد در شرايط خاص باشد، در واقع بايد دقت زيادي داشت تا بيش از اندازه استفاده نشود. آرايشگران حرفه­اي و باتجربه توصيه مي­كنند از يك نوع برنزه كننده براي صورت، گردن و سينه استفاده شود علاوه بر اين نكات، اين نكته نيز بسيار مهم است كه حتما هماهنگي خاصي بين رنگ گردن با آرايش صورت و رنگ پوست وجود داشته باشد.

برنزه كردن بيش از حد

بسياري از خانم­ هاي جوان به دلايل مختلف علاقه دارند كه رنگ پوست خود را براي روز عروسيشان برنزه كنند و به همين ­دليل يك هفته پيش از عروسي، خود را بيشتر در معرض نور خورشيد قرار مي­ دهند و آفتاب مي ­گيرند؛ اما آن­ها اصلا به اين نكته كه لباس عروسشان سفيد است و برنزه شدن بيش از حد تناسب بين صورت و لباسشان را از بين مي­ برد، توجه­ اي نمي ­كنند و باعث مي­ شوند تناقض زيادي در ظاهرشان ايجاد شود. پس اگر دوست داريد كه رنگ پوست خود را براي مراسم تغيير دهيد تا خاص شويد تعادل را در برنزه كردن داشته باشيد و به صورت خيلي ملايم خود را برنزه كنيد.

اشتباه آرایشی در عروسی

عدم اختصاص زمان كافي براي آرايش عروس

آرايشگري نيز مانند شغل ­هاي ديگر داراي قواعد و قوانيني هست كه با رعايت آن­ها مي­ توان به يك آرايش ايده آل دست يافت، نبايد انتظار داشت كه با وقت كم آرايش بي­نظيري داشته باشيد؛ علاوه بر زمان بردن مراحل كلي ميكاپ صورت، بايد مكثي كرد تا مواد آرايشي به طور كامل فيكس شود.

نخوابيدن ميكاپ بر روی پوست

رعايت يك سري نكات براي يك ميكاپ عالي الزامي است؛ حتي اگر شما زيرسازي را به طور عالي انجام دهيد و از لوازم آرايشي مرغوب استفاده كنيد اما به اين نكات توجه اي نكنيد، در آخر نمي­ توانيد نتيجه خوشايندي را به دست آوريد. اين نكات عبارتند از:

 1. اولين نكته قابل توجه اين است كه حتما پوست خود را قبل از آرايش تميز كنيد زيرا باعث بهتر خوابيدن آرايش صورتتان مي­ شود.
 2. نكته دوم مخصوص افرادي است كه داراي پوست خشك هستند؛ نكته اين مي ­باشد كه قبل از هر كاري ابتدا اسكراب كنيد و سپس از ماسك آبرسان استفاده نمایید.
 3. نكته آخر براي بهتر خوابيدن آرايش روي صورت این است که حتما موهاي زائد روي صورت خود را از بين ببريد زيرا مانع از قرارگيري كرم پودر روي پوست شما مي ­شود حتي افرادي كه داراي موهاي نازك و بور هستند، پس از آرايش به وضوح روي پوست نمايان مي­ شوند.

**با رعايت سه نكته بالا خود را براي مشاهده يك آرايش بي­ نقص آماده كنيد.**

عدم انتخاب شينيون مناسب

علاوه بر ميكاپ، شينيوني كه انتخاب مي ­كنيد بايد مناسب با لباس و آرايش شما باشد زیرا اگر به درستي انتخاب نشود، قطعا زيبايي ميكاپ شما به چشم نخواهد آمد. مي­ توانيد با مدل­ هاي شينيون عروس جديد مدل موي مورد علاقه خود را كه متناسب با ميكاپتان است، انتخاب كنيد.

مدل شینیون مو عروس

لايه برداري نكردن قبل از رژلب زدن

قبل از آن كه لب خود را آرايش كنيد، حتما عمل لايه-برداري را انجام دهيد؛ شما مي­توانيد با استفاده از لايه بردار شكري و مسواك، سلول­ هاي خشك و مرده را از روي لبتان جدا كنيد و سپس توسط مرطوب­ كننده لب خود را مرطوب كنيد و در آخر از مواد آرايشي براي لبتان استفاده كنيد. اين امر حتما بايد قبل از ميكاپ لب انجام شود و ربطي به نوع رژلبي كه مي­ خواهيد استفاده كنيد، ندارد.

استفاده نادرست از رژگونه

استفاده نادرست از رژگونه باعث مي­شود بخش زيادي از صورتتان به طور ناپسند ديده شود و خوشايند نباشد. استفاده از رنگ­ هاي بسيار روشن مانند صورتي و رنگ ­هاي بسيار تيره مانند قهوه­ اي براي آرايش صورت عروس مناسب نيستند، البته به اين نكته نيز توجه كنيد كه رنگ رژگونه هم بايد با رنگ صورت هماهنگ باشد اما توصيه مي شود از اين رنگ­ ها استفاده نکنید.

براي اين­كه رژگونه شما تكميل كننده آرايشتان باشد بايد آن را روي سيب گونه بزنيد.

استفاده نكردن از مرطوب­ كننده

پيش از اين گفته شد كه آرايش روي پوست خشك نمي ­خوابد و باعث مي­ شود تمام وقتي كه صرف ميكاپ كرده ايد، بي­ ثمر باقي بماند و جلوه خاصي روي صورت شما نداشته باشد؛ شما مي توانيد چند روز قبل از مراسم صورتتان را با ماسك­ ها و همچنين روغن ­ها آبرساني كنيد تا پوستتان به رطوبت مورد نياز دست پيدا كند که اين كار تاثير مستقيمي بر روي كيفيت آرايش تان در آن روز خواهد داشت.

نپوشاندن صورت قبل از لباس پوشيدن

بيشتر لباس­ هاي عروس به گونه ­اي است كه مي ­توان از پايين تن كرد اما برخي از آن­ ها را نیز از بالا بايد بپوشيد در اين مواقع قبل از پوشیدن لباس حتما صورت خود را با يك پارچه بپوشانيد تا هم آرايشتان به هم نريزد و هم لباستان كثيف نشود. نكته ديگري كه مهم است حتما موقع ميكاپ نيز لباسي دكمه­ دار بپوشيد كه هنگام خارج كردن از تن نه آرايشتان دچار مشكل شود و نه شينيون موهايتان.

** شما تنها با رعايت اين دو نكته مي ­توانيد از آرايش و شينيون خود محافظت كنيد. **

امتحان كردن چيزهاي جديد در آرايش عروس

يكي از نكاتي كه هم آرايشگر و هم عروس بايد رعايت كنند اين است كه چيزهاي جديد را در آرايش اصلي استفاده نكنند، مانند رنگ سايه يا رنگ رژ جديد زيرا نمي­ دانند كه آيا با صورت و آرايش انتخابي هماهنگي دارد يا خیر و همچنين به هيچ ­وجه از محصولات جديدي كه تا كنون از آن­ها استفاده نكرده ­ايد نيز استفاده نكنيد زيرا ممكن است دچار مشكلات پوستي شويد و صورتتان آسيب ببيند؛ پس حتما از مواد و محصولاتي استفاده كنيد كه قبلا استفاده كرده و از آن ها مطمئن هستید.

بي توجهي به ساقدوش ها

از آن­جا كه ساقدوش ­ها در روز عروسي هم پاي شما هستند و در بسياري از عكس ­هاي شما حضور دارند پس بهتر است كه به مدل آرايش و موي آن­ها نيز توجه كنيد و سعي كنيد مدل مو و ميكاپ آن­ها تقريبا مشابه يكديگر باشد و هماهنگي خاصي را به وجود آورند؛ اين توجه باعث زيباتر شدن مراسم شما مي ­شود. اگر نسبت به ساقدوش هاي خود بي ­توجه باشيد متوجه يك بي نظمي در عكس ها و مراسم خود خواهید بود.

به همراه نداشتن پك آرايشي

در روز مراسم هر چقدر هم كه از پرايمرها يا فيكساتورها استفاده كنيد باز امكان ريزش آرايش است، به همين دليل توصيه مي­ شود كه يكي از همراهان عروس ( ساقدوش يا اقوام حاضر در مراسم ) يا خود عروس يك پك آرايشي كه شامل رژلب، پنكك، رژگونه و بقيه موارد مي­ باشد را تهيه كند و به همراه خود داشته باشد.

مژه مصنوعي نامناسب براي عروس

يكي از كارهايي كه در آرايش چشم رايج است استفاده از مژه ­مصنوعي مي­ باشد، اما براي استفاده از اين مژه­ ها نيز بايد دقت كنيد و اندازه مناسب با چشم ­هايتان انتخاب كنيد. نكته قابل توجه اين است كه اين محصول را مانند محصولات ديگر آرايشي چند روز قبل از آرايش اصلي امتحان كنيد تا مطمئن شويد به آن حساسيتي نخواهيد داشت.

توجه به فرم ابرو در آرايش عروس

توجه داشتن به فرم ابرو بسيار حائز اهميت مي­ باشد زيرا تنها عضو در صورت است كه به چشم ­ها حالت مي­ دهد و باعث بيشتر نمايان شدن آنان مي­ شود. حتما قبل از عروسي فرم ابروي خود را انتخاب كرده و آن را مرتب كنيد.

آرايش عروس طبق عكس دلخواه

در شب عروسيتان اين نظر شما است كه مهم است پس شما نيز مي­توانيد با پيدا كردن عكس و مدل­ هاي آرايشي دلخواه خود، كار را براي آرايشگرتان راحت­ تر كرده و به او بفهمانيد از چه مدل­ هايي خوشتان مي­ آيد و او نیز با اعمال نظراتش کمک می­ کند تا آرايشي بي­ نقص در آن شب داشته باشيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
Share on facebook
Share on telegram
Share on pinterest
Share on pocket
Share on whatsapp